Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.004 kg
Realizacja zamówienia: 5 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Papier do decoupage ryżowy - Pałac Poznańskiego w Łodzi

najważniejszy łódzki zabytek

Pałac Izraela Kalmanowicza Poznańskiego na widokówce sprzed półtora wieku

   Nie było jeszcze asfaltu na ulicy Ogrodowej a posesja znajdowała się u zbiegu ulic Ogrodowej i Stodolnianej a nie jak dziś Zachodniej (zmieniła się nazwa).
   Samo Muzeum Miasta łodzi, które właśnie w nim ma swoją siedzibę i całość swoich zbiorów (na swojej stronie internetowej http://www.muzeum-lodz.pl/pl/palac-poznaskich/o-palacu) pisze o nim tak:
"Pałac zaprojektowany był pierwotnie jako oparta o wzorce renesansu francuskiego budowla o charakterze reprezentacyjno-handlowym i mieszkalnym. Autorem projektu, który nie został w pełni zrealizowany, był architekt miasta Hilary Majewski. Pałac zaczął zyskiwać obecną formę w wyniku przebudowy w 1898 roku według projektu Juliusza Junga i Dawida Rosenthala. Decyzja o kolejnej modernizacji została podjęta w 1901 roku już po śmierci Izraela Poznańskiego (zm. w 1900 roku). Projektował i realizował ją Adolf Zelingson, a nadzór nad nią przyjął Franciszek Chełmiński. Prace ukończono w 1903 roku. W tym czasie rezydencja uzyskała kształt architektoniczny podobny do dzisiejszego."

ITD Collection - papiery do decoupage, które pomagają poznawać historię!

Arkusz wielkości A4 (210x297 mm), 25-30 g/m2

Papier ryżowy ITD R298

Produkty powiązane
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

jesteśmy zgodni z RODO

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce "polityka prywatności" lub w zakładce "ochrona danych osobowych"

baner logo visa