-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.ITD Collection
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Papier do decoupage ryżowy - Pałac Poznańskiego w Łodzi
najważniejszy łódzki zabytek. Pałac Poznańskiego w Łodzi, Łódź, Lodz, zabytki,
Pałac Izraela Kalmanowicza Poznańskiego na widokówce sprzed półtora wieku
Nie było jeszcze asfaltu na ulicy Ogrodowej a posesja znajdowała się u zbiegu ulic Ogrodowej i Stodolnianej a nie jak dziś Zachodniej (zmieniła się nazwa).
Samo Muzeum Miasta łodzi, które właśnie w nim ma swoją siedzibę i całość swoich zbiorów (na swojej stronie internetowej http://www.muzeum-lodz.pl/pl/palac-poznaskich/o-palacu) pisze o nim tak:
"Pałac zaprojektowany był pierwotnie jako oparta o wzorce renesansu francuskiego budowla o charakterze reprezentacyjno-handlowym i mieszkalnym. Autorem projektu, który nie został w pełni zrealizowany, był architekt miasta Hilary Majewski. Pałac zaczął zyskiwać obecną formę w wyniku przebudowy w 1898 roku według projektu Juliusza Junga i Dawida Rosenthala. Decyzja o kolejnej modernizacji została podjęta w 1901 roku już po śmierci Izraela Poznańskiego (zm. w 1900 roku). Projektował i realizował ją Adolf Zelingson, a nadzór nad nią przyjął Franciszek Chełmiński. Prace ukończono w 1903 roku. W tym czasie rezydencja uzyskała kształt architektoniczny podobny do dzisiejszego."
ITD Collection - papiery do decoupage, które pomagają poznawać historię!
Ryżowy papier do decoupage jest doskonały tak dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników rękodzieła i hobbystów! Łatwiej się z nim pracuje niż z klasycznymi serwetkami. Jest świetny do dekorowania szkła ale również do innych powierzchni, takich jak drewno, mdf czy też styropian. Dekupaż na szkle wygląda fantastycznie. Papier ryżowy posiada w całej strukturze charakterystyczne włókna nieregularnej grubości, ułożone w dowolnych kierunkach, dzięki czemu przedmioty zdobione tą techniką zyskują oryginalny wygląd i strukturę. Nasza 'ryżówka' przykleja się bez żadnych szczególnych zaleceń co do techniki klejenia, każdym klejem. Sprawdzona, odpowiednia technika nadruku powoduje, że barwy pozostają czyste, nie zmywają się pod wpływem kleju i nie blakną. Papier świetnie się przykleja i daje się delikatnie naddawać na obłych przedmiotach. Umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w sztuce decoupage i nie tylko.
Każdy element grafiki należy wyrwać z arkusza, a nie wycinać nożyczkami. Nieregularny brzeg papieru ryżowego bardzo łatwo ukryć na powierzchni ozdabianego przedmiotu. Końcową pracę zabezpiecza się kilkoma warstwami lakieru. Rezultat jest po prostu spektakularny.
Jaki papier stosować do decoupage? Zdecydowanie najlepszy czyli ryżowy. Papier ryżowy jest najlepszą alternatywą dla serwetek. Papier dla rękodzieła. Papier do rękodzieła.
Arkusz wielkości A4 - 210x297 mm / 8.27x11.7 in; gramatura 30-35 g/m2